Magisk 20.4 & Magisk Manager APK

Magisk nedir?

Son birkaç yıldır Android dünyasındaysanız, muhtemelen “Magisk” terimini duymuşsunuzdur. Magisk, root yani kök erişimini kullanmanızı sağlayan bir araçtır ayriyeten yeni bir root yetkisi kazandırma sistemidir.. 2016 yılında XDA geliştiricisi topjohnwu tarafından geliştirilmiştir. Magisk, uzun süredir devam eden SuperSU’ya bir alternatiftir, ancak sadece bir root yönteminden çok daha fazlasıdır.

Magisk “sisteme etki etmeyen” root yöntemi olarak bilinir. Aslında sistemi gerçekten değiştirmeden değiştirmenin bir yoludur. Değişiklikler, gerçek sistem dosyalarını değiştirmek yerine boot partisyonunda güvenle saklanır. Bu, bu aracın en önemli özelliğidir. Orijinal sistem dosyaları değişmeden kaldığı için, değişiklikler Google SafetyNet tarafından algılanmayabilir.

Googley SafetyNet, birçok insanın bu aracı diğer yöntemlere göre kullanmasının nedenidir. SafetyNet, sistemin kurcalandığını algılar ve belirli uygulamaların düzgün çalışmasını engeller. Google Pay, Netflix ve Pokemon GO birkaç örnektir. SafetyNet önemli bir güvenlik önlemidir, ancak aşırı agresif olabilir. Magisk, kullanıcıların bu popüler uygulamaları kullanmaya devam ederken root ve diğer değişikliklere sahip olmalarını sağlar. SuperSU gibi yöntemler, uygulamaları engellemek için SafetyNet’i tetikleyen sistem dosyalarını değiştirir.

Magisk nasıl yüklenir öğrenmek için tıkla!

Bilgilendirmeler

Kendi hesabınızı oluşturarak veya yeni hesap oluşturarak giriş yapabilirsiniz. Modlanmış bir apk olduğundan uygulama içi girişlerde veya hesap oluşturmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için Spotify’nin kendi sitesini açarak hesap oluşturabilirsiniz.

ARMv7a 32 bit cihazlar içindir. Cihazınız 64 bit ise her iki apk da çalışır fakat cihazınız 32 bit ise ARM64 olanı kuramayacak/çalıştıramayacaksınız. Telefonunuzun işlemci structure’ına CPU-Z uygulamasıyla bakabilirsiniz.

İndirme Linkleri

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments